Výlet na hrad Červený Kameň (mikroregión)

14.4 km
03:35 hod.

Mikroregión Červený Kameň patrí do územia Bratislavského kraja, nachádza sa na úpätí Malých Karpát, medzi riekou Dunaj a Moravou 30 km severne od Bratislavy na Malokarpatskej vínnej ceste. Jeho súčasťou je 9 obcí: Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Píla, Štefanová, Vištuk. V každej obci nášho regiónu nájdete pozostatky niekdajšieho života tunajšieho ľudu, či už materiálne alebo zachované vo zvyklostiach. Najtrvalejšou však zostala láska k vinohradu a vínu. Ponúkame nielen krásnu prírodu, historické pamiatky, remeselnícke výrobky, folklór, ale i produkty prírody - zlatý vínny mok. Prírodné krásy regiónu spolu s kultúrnohistorickým dedičstvom vytvárajú bohatú ponuku a možnosti využitia vášho pobytu.

Tento hotel sa nachádza v Modre, vo vinohradníckej oblasti Malých Karpát, 34 km od Bratislavy a ponúka drevom obložené izby s bezplatným káblovým pripojením na internet a kúpeľné centrum s posilňovňou.

458 m n.m.Hotel Zochova Chata

458 m n.m.Rázcestník Komárka

340 m n.m.Rázcestník Zajačí jarok

Na úzkom vrchole stojí 12 m vysoká drevená rozhľadňa, vybudovaná v roku 2007 na mieste staršej rozhľadne. Pekný panoramatický výhľad na celé Pezinské Karpaty, hrad Červený Kameň, za dobrej viditeľnosti aj na vzdialenejšie pohoria. Na vrchole sa okrem rozhľadne nachádza aj ohnisko s lavičkami.

538 m n.m.Rozhľadňa Kukla

Hrad, ktorý sa spomína od roku 1240. V 16. storočí bol pristavaný nový hrad, viackrát vyhorel. Poškodený počas druhej svetovej vojny, opravné práce začali v roku 1947. Dnes Národná kultúrna pamiatka.

321 m n.m.Červený Kameň