Vodopád Bystrô z Hriňovských lazov

5.8 km
02:00 hod.

Vodopád na Bystrom potoku, ľudovo Bystrô, je cca 20 metrov vysoký a veľmi malebný - na jeho obzeranie a fotenie si treba vyhradiť viac času :) Vedie k nemu pohodlný chodník od horského hotela Poľana (zhora) alebo náučný chodník z Hriňovských lazov, od rázcestníka Bystré - Vrátka. Okolo vodopádu je kovový rebrík s reťazami, najmä po daždi je veľmi šmykľavý a má veľké rozostupy, pre menšie deti a dôchodcov nie je veľmi vhodný. Ale ak idete zdola, ani sa nemusíte štverať, zhora v podstate nie je výhľad - aký taký je, len ak sa odvážite preliezť za ochranné oplotenie. Náučný chodník dolinou je milý, ale len taký všeobecný o Poľane. Ale aspoň odvádza pozornosť od ťažbou nivočeného lesa, najmä na dolný koniec chodníka je dosť depresívny pohľad. Ale samotný vodopád a jeho okolie sú našťastie neporušené a krásne.

Výlet a foto: Saška a Rasťo Weberovci

Ak prídete autom, prejdite od rázcestníka po úzkej asfaltke až k rampe v doline - je tam malé parkovisko. Pri samotnom rázcestníku je inak autobusová zastávka. Hore dolinou potom idete po spevnenej lesnej ceste, je schodná aj v zlom počasí.

671 m n.m.Rázcestník Bystré - Vrátka

Od rázcestníka Bystré - Vrátka vedie dolinou Bystrého potoka spevnená lesná cesta, okolo ktorej je vybudovaný náučný chodník. nemá priamu súvislosť s dolinou, je len taký všeobecný o Poľane a Hriňovej. Má 9 zastavení.

801 m n.m.Náučný chodník k vodopádu Bystrô

Vodopád a jeho okolie sú krásne. Bystrý potok sa najprv rúti do 20 metrovej hĺbky, aby sa potom rozbil do desiatok pramienkov, ktoré žlbnkocú dolinou a spoja sa až po pár sto metroch.

976 m n.m.Prírodná pamiatka Vodopád Bystrého potoka

Vodopád na Bystrom potoku, ľudovo Bystrô, je cca 20 metrov vysoký a veľmi malebný - na jeho obzeranie a fotenie si treba vyhradiť viac času :) Vedie k nemu pohodlný chodník od horského hotela Poľana (zhora) alebo náučný chodník z Hriňovských lazov, od rázcestníka Bystré - Vrátka. Okolo vodopádu je kovový rebrík s reťazami, najmä po daždi je veľmi šmykľavý a má veľké rozostupy, pre menšie deti a dôchodcov nie je veľmi vhodný.

981 m n.m.Vodopád Bystré