Radošinské naivné divadlo, Bratislava Bratislava

AKO SOM VSTÚPIL DO SEBA

Divadlo - Činohra 20.06 19:00 20:00

Ako som vstúpil do seba

Správa zo súkromnej cesty

Radošinské naivné divadlo spolu so Slovenským ľudovým umeleckým kolektívom, s jeho tanečnou zložkou a kapelou, chce pripraviť a spolu uviesť veľkú muzikálovú inscenáciu o vtipnom spoznávaní seba, o hľadaní a možno aj nachádzaní seba samého; chceme spolu s divákmi zažiť veľkú výpravu do sveta fantázie a spomienok a pritom v sebe  preskúmať to človečenské, čo nás spája.

Autor sa rozhodne doslova vstúpiť do seba, zoznámiť sa s vlastným vnútrom, teda Jazykom, Zubmi, so Slinami, ktoré ho dopravia do žalúdka, kde by stretol ubolený žalúdočný Vred v prítomnosti vyhrávajúcej rómskej kapely, prepadli by ho Parazity a ochránili Krvinky, privandroval by aj do Srdca, kde by stretol tých, ktorých má v srdci. Pamätlivá  Pamäť by mu ukázala to, čo pozabúdal a na čo by zabudnúť nemal. Celou cestou by ho mala sprevádzať kamarátka Fantázia, ktorá cestujúcemu v sebe ponúkne od začiatku do konca nevídané a nečakané príležitosti. Ráno by som sa mohol z cesty šikovne vrátiť, napríklad by som sa mohol so Slzou len tak vyplakať...

Pozývame divákov tohto nezvyčajného spoločného javiskového projektu RND a SĽUK-u  na veľké spoločné a spoločenské scénické a fantazijné vandrovanie i uvažovanie o nás, o sebe a  čase.

 

Účinkujúci:
Stanislav Štepka, Maruška Nedomová,  Anna Dysko alebo Tereza Hanáková,  Michaela Szöcsová, Martina Slobodová alebo Veronika Horváthová, Mojmír Caban, René Štúr, Adam Jančina alebo Samuel Spišák, Vladimír Svítek alebo Matej Volf a Ladislav Hubáček.

Autor hry a textov piesníStanislav Štepka
Réžia: Ondrej Spišák
Hudba: Ján Melkovič

Hudobné aranžmány: Stanislav Palúch
Kostýmy: Veronika Vartíková
Scéna: Szilárd Boráros
Producent : Ladislav Hubáček


Zdroj informácií.